Emil Bratršovský

Narozen 1965 v Rokycanech. Od roku 1985 pracoval jako elektrotechnik a začal navštěvovat Institut tvůrčí fotografie v Opavě. V roce 1989 ukončil tuto školu sérií fotografií z cikánského prostředí. V létě byl zatčen na 48 hodin při demonstraci a byly mu zabaveny filmy. Na podzim emigroval do Rakouska, kde zažádal o azyl. 
Žil v Rakousku jako utečenec, pracoval na stavbách jako pomocný dělník a fotil soubor fotografií z utečeneckých lágrů. 
V lednu 1990 se vrátil zpět do republiky, živil se jako noční vrátný na dívčí koleji, osvětlovač a plavčík. 
Od roku 1991 jako volný fotograf fotil reportáže v České republice a na území bývalého Sovětského svazu pro různé časopisy. Nejvíce spolupracoval s nově vzniklým časopisem Reflex, ale i se všemi dalšími českými i zahraničními periodiky. 
V druhé polovině devadesátých let založil fotografický atelier Fabrička ve dvoře zaměřený na komerční fotografii pro velké reklamní agentury. Nadále ale cestoval a věnoval se dokumentární tvorbě. Fotil volné cykly - pouliční divadlo v Litvě, horolezeckou výpravu v Uzbekistánu, squattery v Paříži, slumy v Keni apod. 
Od konce devadesátých let se začal plně věnovat fotografickému portrétu. Pro známé magazíny fotí význačné české osobnosti. 
V současné době se nadále věnuje portrétu, ve volné tvorbě se zabývá fotografickým aktem a zároveň se věnuje sochařství.